en
google plus

Firma Cappellini została założona w 1946 roku przez Enrico Cappelliniego we włoskim regionie Brianza, na północy od Mediolanu. Cappellini początkowo specjalizował się w produkcji mebli drewnianych. Kiedy do firmy dołączył syn Enrico, zafascynowany sztuką i designem Giulio, Cappellini rozpoczęła kreatywną ewolucję w wyniku której stała się jedną z najsłynniejszych marek w świecie designu.

Kolekcja Cappellini jest owocem kreatywności, fachowej wiedzy, i pasji do eksperymentów. Cappellini zrealizowała marzenia wielu czołowych światowych projektantów – jej nowoczesny eklektyzm oznacza, że w kolekcji jest miejsce zarówno dla prostoty Jaspera Morrisona jak i rozmachu Marcela Wandersa.

Produkty Cappellini nie są ani nudne, ani przesadnie awangardowe. Są pełne życia, nierzadko humorystyczne i odważne formalnie. Nie ma jasno określonego „stylu Cappellini”, nierzadko sprzeczne ze sobą wizje projektantów tworzą za to zbilansowaną i cudownie różnorodną kolekcję. Pop-art i obłe formy są postawione w jednym rzędzie z minimalizmem i fascynacją technologią. Dla Cappellini projektowały takie gwiazdy świata designu jak Marc Newson, Jasper Morrison, Tom Dixon, bracia Bouroullec czy Dror Benshetrit. 18 mebli Cappellini znajduje się w kolekcji stałej Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

CAPPELLINI

Katarzyna Wodzyńska

katarzyna.wodzynska@marro.com.pl

REALIZACJE
SHOWROOMY
MARKI
MARRO CHANNEL
KONTAKT