en
google plus

Włoska firma Luceplan od ponad 30 lat tworzy wyjątkowe lampy wewnętrzne i zewnętrzne, które należą do najpiękniejszych i najbardziej innowacyjnych w branży oświetleniowej. Wiele produktów Luceplan uważanych jest za dzieła sztuki dla szerokiego kręgu odbiorców. Niektóre z nich znajdują się w stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Od samego początku firma stawiała na innowacyjność, eksperymentalne rozwiązania i jakość. Dziś w jej ofercie znajduje się szeroki wachlarz lamp podłogowych, ściennych, sufitowych a także lamp na biurko.

Wielokrotnie nagradzane lampy Luceplan są dziełem najsłynniejszych projektantów i designerów, takich jak Francisco Gomez Paz, Ross Lovegrove, czy Odile Decq. Np. Hope to zaprojektowana przez Francisco Gomeza Paza i Paolo Rizzatto, unikalna lampa wisząca będąca reinterpretacją tradycyjnych żyrandoli ze szlifowanego kryształu. Elementy kryształowe zostały w niej zastąpione przez soczewki Fresnela z cienkiego poliwęglanu, które połyskują tysiącem świetlnych refleksów. Hope zdobyła nagrody Reddot, Good Design Awards i Compasso d’Oro. Można ją podziwiać w naszym showroomie na Lipowej 7a, podobnie jak ‘Counterbalance’ według projektu Norwega Daniela Rybakkena. Counterbalance to lampa ścienna, która zdaje się przeczyć prawom fizyki. Jej wyjątkowo długie, cienkie ramię jest równoważone przez ciężarek a całość ma minimalistyczny, graficzny charakter.

Lampy na biurko Luceplan zostały zaprojektowane by dodać trochę domowego ciepła i osobowości do przestrzeni biurowych. Ich formy są proste, uniwersalne, bliskie archetypom. A jednak wewnątrz kryje się najnowocześniejsza technologia. Nawet ikoniczna Costanza, nawiązująca do tradycyjnego, genialnego w swojej prostocie abażuru, jest niezwykle nowoczesna i może emitować światło o czterech poziomach intensywności. Zapraszamy do obejrzenia lamp Luceplan w naszych showroomach na ul. Leszczyńskiej 4 i ul. Lipowej 7a.

LUCEPLAN

Katarzyna Wodzyńska

katarzyna.wodzynska@marro.com.pl

REALIZACJE
SHOWROOMY
MARKI
MARRO CHANNEL
KONTAKT