en
google plus

Escofet to słynna, barcelońska firma założona w 1886 roku. Dwa lata później otrzymała złoty medal na Wystawie Światowej w Barcelonie a od 1916 roku zaopatruje  swoje rodzinne miasto w betonowe elementy architektury ulicznej. O tym jak ogromne są możliwości tej firmy świadczy fakt, że od 1996 roku bierze udział w kontynuacji budowy zaprojektowanej przez Antonio Gaudiego bazyliki Sagrada Familia.

Najwyższej klasy produkty z betonu architektonicznego Escofet mogą wzbogacić przestrzeń miejską a także wnętrza. To przypominające rzeźby obiekty od których nie sposób oderwać wzroku. A przy tym są na wskroś funkcjonalne – są wśród nich zewnętrzne siedziska, stoły, ławki, elementy architektury ulicznej, fontanny wody pitnej, donice a także lampy ogrodowe i miejskie. Oprócz standardowych odcieni szarości, są dostępne także w różnych kolorach. Są również wodoodporne i mają wzmocnioną odporność na zabrudzenia, graffiti, zanieczyszczenie powietrza i działanie warunków atmosferycznych.

Escofet do dziś produkuje kafle chodnikowe zaprojektowane przez samego Gaudiego. Zachwycające swoim dyskretnym urokiem, heksagonalne Panot Gaudi, zostały zaprojektowane przez katalońskiego mistrza w 1904 roku. Patrząc na widniejące na nich subtelne roślinne motywy można przenieść się w jego magiczny świat. Zapraszamy do naszego showroomu na Lipowej w którym można obejrzeć kafle Panot Gaudi, podobnie jak smukłą i wygodną ławkę Vilnius. Vilnius nawiązuje do kształtu tradycyjnych ławek a użycie materiału Slimconcrete zapewnia trwałość i wytrzymałość.

W ofercie firmy są też ławki Villette, ze sztucznego, wytrawianego kwasem kamienia, dostępna w kolorach szarym i beżowym, z polerowanym i wodoodpornym wykończeniem. Waga: 500 kg.

Escofet zrealizował niezliczoną liczbę projektów dla centrów handlowych, stacji metra, hoteli i biurowców. Firma może pochwalić się szczególnym uznaniem ze strony architektów i projektantów. Projekty firmy współtworzyło ponad sto słynnych postaci, m. in. Jean Nouvel, Helio Piñón, Arata Isozaki, David Chipperfield i Ricardo Bofill.

Ogromne architektoniczne doświadczenie Escofet pozwala na indywidualne podejście do każdego projektu i dostarczenie nawet najbardziej skomplikowanych obiektów wykonanych na zamówienie.

ESCOFET

Beata Prokop

beata.prokop@marro.com.pl

KONTAKT