en
google plus

Wilkhahn to “design made in Germany” w najlepszym wydaniu, firma która odniosła sukces dzięki konsekwencji w działaniu. Wystarczy wspomnieć, że Wilkhahn wyprodukował trójwymiarowy fotel biurowy ON, który przez wielu czołowych ekspertów uważany jest za najlepszy fotel biurowy na świecie. Historia firmy zaczęła się w 1907 roku a w 1954, z połączenia nazwisk założycieli Friedriecha Hahne i Christena Wilkeninga, przyjęta została obecna nazwa Wilkhahn.

Credo niemieckiej firmy stała się maksymalizacja wartości użytkowej, ponadczasowy design i trwałość. Kamienie milowe takie jak klasyczny fotel biurowy FS-Line (1980), składany stół Confair (1994), fotel biurowy Modus (1994) czy krzesło Aline (2004) pomogły wytyczyć ewolucję współczesnych biur. Najnowsze przykłady pionierskich innowacji to wielofunkcyjne krzesło Chassis i wspomniany wcześniej fotel biurowy ON.

Wilkhahn wyznacza także nowe standardy w zakresie ekologii. Firma otrzymała nagrodę German Environmental Prize, współpracowała z architektami Freiem Otto i Thomasem Herzogiem. Od ponad 20 lat promuje postawy odpowiedzialności ekologicznej. Oprócz wielu międzynarodowych nagród, krzesło ON otrzymało także niemiecką nagrodę Federal Ecodesign Award.

WILKHAHN

Katarzyna Wodzyńska

katarzyna.wodzynska@marro.com.pl

REALIZACJE
SHOWROOMY
MARKI
MARRO CHANNEL
KONTAKT