Otworzyliśmy kolejne, trzecie już, miejsce Marro na Powiślu. Browarna, wraz z Lipową i Dobrą, reprezentują różne rodzaje działalności Marro: od komercyjnej przez edukacyjną po kulturalną i artystyczną. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele pracowni architektonicznych, świata kultury i sztuki, biznesu oraz goście specjalni: Giulio Cappellini i Jonas Pettersson.
Z warszawskim Powiślem jesteśmy związani już od kilku lat. Przez ten czas wiele wokół zmieniło – nie tylko w Marro, ale przede wszystkim wokół, na Powiślu. Muzeum Sztuki, Bulwary nad Wisłą, kolejne planowane inwestycje (m.in. nowe otwarcie Elektrowni Powiśle, rozbudowa Centrum Nauki Kopernik i inne), a także urozmaicona oferta kulturalno-artystyczna i rozrywkowo-gastronomiczna sprawiają, że zainteresowanie tą częścią Warszawy nieustannie wzrasta.
– Powiśle służy spotkaniom. Służy też różnorodności. Wspólnym mianownikiem między nową architekturą, dużym skupieniem środowisk kreatywnych, obecnością silnych ośrodków akademickich (Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych) jest chęć świadomego projektowania nowych lepszych przestrzeni i nowego, lepszego życia – powiedział podczas wieczoru otwarcia Robert Pełka, prezes Marro, witając przedstawicieli pracowni architektonicznych, świata kultury i sztuki oraz partnerów biznesowych. Wyróżnieniem była dla nas obecność Giulio Cappelliniego i Jonasa Petterssona, którzy opowiedzieli o swojej filozofii projektowania i działania na rzecz dobrej codzienności i przyszłości.
Cappellini to ikona włoskiego dizajnu, przedsiębiorczy twórca i dyrektor artystyczny marki Cappellini zaliczany przez magazyn Time do grona najbardziej wpływowych osób w globalnej branży projektowej. Pettersson, założyciel i główny strateg interdyscyplinarnego studia Form Us With Love, to przedstawiciel nowego pokolenia projektantów, którzy szukając sposobów na bardziej zrównoważoną przyszłość (m.in. w nowych materiałach, technologiach i modelach ekonomicznych), dużo szerzej definiują zakres odpowiedzialności projektanta.
Wszystkie miejsca Marro są zlokalizowane w odległości 3-minutowego spaceru. Dzięki temu partnerzy i klienci Marro zyskują wygodny dostęp nie tylko do pełnej oferty, ale przede wszystkim do urozmaiconego spojrzenia na branżę / kontekst, w którym wszyscy działamy. O ile Lipowa i Dobra służą przede wszystkim spotkaniom biznesowym, prezentacjom reprezentowanych przez nas marek czy mockupów, o tyle Browarna powstała z zupełnie innych ambicji i marzeń.
Przemiana Powiśla w energetyczną i modną dzielnicę to fenomen porównywalny z największymi europejskimi projektami rewitalizacji tkanki miejskiej. – W okolicznych inwestycjach widzimy nie tylko potencjał biznesowy, ale też niezwykle ciekawy urbanistyczno-społeczny eksperyment – wyjaśnia Robert Pełka, prezes Marro i inicjator nowych projektów. – Dlatego chcemy, żeby Browarna służyła jako miejsce spotkań, dyskusji i inspiracji. Wierzymy, że bogactwo lokalnych przykładów i realizacji, spotkanie niespokojnych, kreatywnych umysłów (eksperci, artyści, ludzie kultury) oraz dyskusje na styku różnych dziedzin (sztuka, design, kultura, nauka, technologie) przełożą się na Powiśle jako przestrzeń doświadczalną, w podwójnym znaczeniu słowa: taką, w której można śmiało eksperymentować i taką, którą się odczuwa wszystkimi zmysłami.
PS. Dziękujemy niezawodnej Restauracji SAM, która jest naszym sąsiadem na Powiślu za pyszne i zdrowe przekąski, a Robertowi Mielżyńskiemu za najlepszą selekcję win.
Zdjęcia z imprezy: Marcin Żuberek