Priorytetem jest bezpieczeństwo: maseczki i stacje do dezynfekcji rąk zdominowały krajobraz miejsc publicznych. Równolegle warto pamiętać, że tak samo ważny jest komfort psychiczny, poczucie, że możemy znowu swobodnie korzystać z biur, hoteli, restauracji czy centrów handlowych.
Dlatego we współpracy z partnerami przygotowaliśmy Pakiet Bezpieczeństwa. To zestaw sprawdzonych i skutecznych rozwiązań, dzięki którym możemy kompleksowo dbać o higienę i bezpieczeństwo. Ich celem jest zapobieganie zarażeniom tam, gdzie występuje największe ryzyko:
Zanieczyszczone ręce
Rozwiązaniem są stacje do dezynfekcji, preparaty biobójcze, kompaktowe produkty do dezynfekcji (pianki, chusteczki). Te ostatnie docenią osoby o wrażliwej skórze: preparaty są oparte nie na alkoholu a na biopolimerach. Nie zawierają substancji klasyfikowanych jako niebezpieczne czy toksyczne, mogą być stosowane także przez dzieci. Są bezwonne i przyjemne w stosowaniu, zawierają dodatkowo aloes i witaminę B5. Po wyschnięciu pozostawiają niewidoczną powłokę, która jest wirusobójczo aktywna przez ok. 4 godziny na skórze (i do kilku dni na powierzchniach).
Z kolei proponowane przez nas stacje do dezynfekcji wyróżniają nie tylko solidne, wytrzymałe obudowy czy świetna jakość podzespołów (m.in. niemieckiej firmy Festo), ale też wysoka wydajność (nawet 12 000 aplikacji na jednym uzupełnieniu płynu) oraz łatwość zastosowania w dowolnym miejscu (wewnątrz i zewnątrz, bez konieczności zasilania zewnętrznego).
Zanieczyszczone powierzchnie
Odpowiedzią jest nanopowłoka tytanowa, którą można pokryć blaty biurek, tapicerkę krzeseł albo kontuary, lady czy inne meble, z których w trakcie dnia korzysta wiele osób. Jak to działa? Utleniający się pod wpływem światła dwutlenek tytanu zwalcza znajdujące się w pobliżu lotne związki organiczne zapewniając stałą ochronę. W wyniku foto-katalizy powstają wolne rodniki tlenowe, które niszczą szkodliwe mikroorganizmy i indukują ich rozkład do nieszkodliwych: dwutlenku węgla i wody. Po aplikacji niewidzialna powłoka twardnieje, dzięki czemu jest odporna na ścieranie i zachowuje swoje właściwości przez długi czas (minimum 12 miesięcy).
Membrany tytanowe są niepalne, bezzapachowe i bezbarwne. Dodatkowo zabezpieczają powierzchnie przed matowieniem i utratą koloru spowodowaną szkodliwym działaniem promieni UV. Zaletą rozwiązania jest oszczędność (redukuje koszty codziennych dezynfekcji, nie generuje dodatkowych wydatków związanych z magazynowaniem czy transportem substancji chemicznych) a także komfort użytkowania: aplikacja jest prosta i szybka, nie wymaga czasochłonnego przygotowania pomieszczenia. Wystarczy przeprowadzić zabieg raz na rok. Membrana może być natryskiwana bezpośrednio na wszystkie powierzchnie, w tym na tworzywa sztuczne, drewniane meble, wykładziny dywanowe i siedzenia tapicerowane. Metoda ma potwierdzoną testami skuteczność na koronawirusa.
Zanieczyszczone powietrze
Problem rozwiązują urządzenia do dezynfekcji powietrza za pomocą promieniowania UV-C. Naturalny ruch powietrza może być wspomagany przez wentylację mechaniczną. W rezultacie duża ilość powietrza jest regularnie poddawana oczyszczaniu, dezaktywując wszelkie patogeny. To rozwiązanie dobrze znane ze szpitali, w czasach pandemii znajduje szerokie zastosowanie m.in. w: sklepach, centrach handlowych, bankach, hotelach, szkołach, biurach, na stołówkach oraz toaletach.
Dostępne są modele, które mogą działać także w obecności użytkowników pomieszczenia, nie stwarzając dla nich żadnego ryzyka. Zasięg działania najczęściej obejmuje ok. 20 m2.
Dowiedz się więcej
Skuteczność wszystkich rozwiązań potwierdzają atesty i certyfikaty. Szczegółowa prezentacja jest dostępna tutaj. Na wszystkie pytania chętnie i rzeczowo odpowiedzą: Piotr Kacprzak, Paweł Korolko, Jakub Lewalski i Marek Górski.